Kasza: To było ciekawe doświadczenie

Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego zakończyły wyprawę do Norwegii, gdzie wzięły udział w siatkarskim turnieju i zgrupowaniu sportowym.

Od 16 do 23 września drużyna trenera Wojciecha Kaszy przebywała w Norwegii, a dokładnie w Stavanger i Sand, gdzie przygotowywała się do rozgrywek II ligi. Pierwsze trzy dni drużyna spędziła w Stavanger biorąc udział w siatkarskim turnieju VestCup. To jeden z najsilniej obsadzonych turniejów w Norwegii. Zespoły rywalizują jednocześnie na dwunastu boiskach w różnych kategoriach wiekowych.

- Do Norwegii pojechaliśmy w nieznane. Na miejscu okazało się, że poziom rozgrywek pasował do naszej drużyny. Był to poziom zbliżony do naszych rozgrywek II-ligowych. Nasza gra wyglądała różnie. Dla naszych dziewczyn było to zupełnie nowe otoczenie i inna specyfika. Graliśmy w różnych zestawieniach i sprawdziliśmy różne warianty gry - mówi trener Wojciech Kasza.

Po zakończeniu rozgrywek turniejowych, drużyna SMSu przeniosła się do Sand - miejscowości oddalonej od Stavanger o ponad 100 kilometrów. 

- Tutaj przebywaliśmy na zgrupowaniu sportowym w podobnej do naszej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Trenowaliśmy dwa razy dziennie, mieliśmy z Norweżkami wspólne treningi i rozegraliśmy oficjalny mecz międzynarodowy, wygrany przez nas 3:2 - mówi Mateusz Frąckowiak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w Norwegii. W Sand funkcjonuje podobna do naszej Szkoły Szkoła Mistrzostwa Sportowego, tyle że finansowana przez Federację Norweską. Mogliśmy popatrzeć na nową kulturę i ich zwyczaje, zobaczyć w jakich warunkach trenują Norweżki. Okazało się, że wcale nie odbiegamy warunkami, a myślę, że to my mamy lepsze warunki do trenowania. To na pewno było ciekawe doświadczenie, zarówno dla mnie, jak i dla moich zawodniczek - dodaje trener Wojciech Kasza.

Teraz przed zawodniczkami SMS Police ostatnie dwa tygodnie przygotowań do rozgrywek II-ligowych. Policzanki zainaugurują rozgrywki 8 października w Chełmnie, grając przeciw miejscowemu Culmenowi.

Zobacz zdjęcia z pobytu w Norwegii:

- siatkarski turniej VestCup

- zgrupowanie sportowe w Sand

- międzynarodowy mecz ToppVolley Norge - SMS Police

Jedyna taka

 

 

Siatkarski Ośrodek Szkolny

Współpraca

Partnerzy

 

Patronat

Ta strona używa Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie .