Wygrana u siebie! Lider w Policach!

W pierwszym meczu przed własną publicznością zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police pokonały 3:0 SKF Politechnikę Poznańską. Po dwóch rozegranych meczach policzanki mają komplet punktów i są liderem tabeli II ligi.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Chełmnie (3:0 z Culmenem), zawodniczki trenera Wojciecha Kaszy podejmowały przed własną publicznością SKF Politechnikę Poznańską. BYł to pierwszy w historii mecz pomiędzy tymi zespołami, bowiem poznańska drużyna to beniaminek II ligi.

W pierwszym secie spotkania górą były gospodynie. Wygrały 25:19 i w lepszych nastrojach przystąpiły do dalszej części gry. W drugim secie było podobnie, choć rywalki w końcówce wyrównały i miały nawet w górze piłkę setową. SMSki nie poddały się, walczyły i najpierw wyrównały, a potem zwyciężyły 28:26. Trzecia i jak się okazało ostatnia partia była najbardziej wyrównana. Oba zespoły walczyły punkt za punkt. Gdy SMSki wychodziły na kilkupunktowe prowadzenie, poznanianki wyrównywały. W końcówce, przy stanie 24:21 dla SMS Police, poznanianki nie dały za wygraną i niebezpiecznie zbliżyły się do SMSek (23:24). Więcej zimnej krwi zachowały jednak policzanki. Wygrywając trzecią partię 25:23, wygrały cały mecz 3:0.

Po rozegraniu dwóch spotkań, SMSKi mają na swoim koncie komplet 6 punktów i są liderem tabeli II ligi.