II liga: Wygrana za 3 punkty! Murowana Goślina pokonana

W sobotnim spotkaniu przeciw KS Murowana Goślina, zawodniczki SMS Police wywalczyły komplet trzech punktów pokonując rywalki 3:1.

Było to piąte spotkanie sezonu w wykonaniu policzanek. W poprzednich czterech drużyna trenera Wojciecha Kaszy trzykrotnie wygrywała i raz przegrała. Do meczu przeciw KS Murowana Goślina przystępowała z drugiego miejsca w tabeli z dorobkiem 9 punktów i stratą jednego do liderującego UKŻPS Kościan.

W mecz lepiej weszły policzanki. Utrzymywały przewagę nad drużyną trenera Marka Tuszyńskiego i prowadziły już nawet 11:6. Rywalki zdołały jednak doprowadzić do wyrównania, a nawet prowadzić (15:14). SMSki poprawiły swoją grę i krok po kroku oddalały się od gospodyń. Ostatecznie wygrały 25:20.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Murowanej Gośliny - 3:0, 4:2, 7:5 i 12:10. Policzanki dopiero przy stanie 15:15 doprowadziły do remisu. Mimo wielu prób i starań drugi set wygrały goślinianki 25:19 i po dwóch setach na tablicy wyników widniał remis.

W trzecim secie SMSki utrzymywały kilkupunktową przewagę nad rywalkami do stanu 16:14. Później role się odwróciły, bo to rywalki wyszły na prowadzenie 20:17, które utrzymały do stanu 22:22. Akcje punkt za punkt, zaangażowanie i determinacja sprawiły, że końcówka tej partii była emocjonująca. Po jednej z takich policzanki zdobyły 26. punkt i wygrywając trzecią partię wyszły w setach na prowadzenie.

Czwarta partia była ostatnią w tym meczu. SMSki prowadziły do stanu 8:8, później akcje punkt za punkt sprawiły, że na tablicy wyników widniał kolejny remis 17:17. Goślinianki wyszły nawet na prowadzenie 21:18 i były bardzo blisko wygranej. Gra się jednak do samego końca. Pokazały to policzanki, które nie dość, że wyrównały 22:22, to zdobyły ostatnie trzy punkty i wygrały 25:22, pokonując rywalki 3:1.

Zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło zawodniczkom Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police zająć pozycję lidera tabeli II ligi. Po rozegraniu pięciu meczów policzanki mają na swoim koncie 12 punktów.

KS Murowana Goślina - SMS Police 1:3 (20:25, 25:19, 24:26, 22:25)

SMS Police: Wasiel, Szperlak, Ogórek, Stróżyk, Gliniecka, Kobus, Bohdanowicz (l) oraz Wawrzoła, Piszcz, Markiewicz, Janiszewska, Lemańska, Podlaszewska, Drosdowska (l)